واتساپ محبوبترین مسنجر با ۵ میلیارد بار دانلود

» واتساپ محبوبترین مسنجر با ۵ میلیارد بار دانلود

واتساپ محبوب ترین برنامه جهانی پیام رسان تلفن همراه در سراسر جهان با تقریبا 1.6 میلیارد کاربر فعال ماهانه است.

 کره جنوبی سریعترین بازار رشد واتس اپ است که در سال ۲۰۱۹ رصد ۵۶ درصدی دانلود واتساپ در گوگل پلی را داشته است.


 برنامه پیام رسانی واتساپ متعلق به فیس بوک برای کاربران اندروید به طور چشمگیری اکنون به 5 میلیارد بار دانلود رسیده است و این تنها دومین برنامه غیر Google برای دستیابی به این آمار فوق العاده است.

 

 به گزارش Statista یک وبسایت مطرح خارجی، مانند بسیاری از برنامه های اندرویدی که به نصب های زیادی رسیده اند ، این تعداد فقط دانلود از گوگل پلی را شامل نمی شود ، بلکه نسخه های از پیش نصب شده روی گوشی هایی مانند سامسونگ و هواوی در گذشته را نیز به این آمار اضافه کرده اند.


 طبق آمار Statista ، واتس اپ محبوب ترین برنامه جهانی پیام رسان موبایل در سراسر جهان است و تقریباً 1.6 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و از Facebook Messenger با 1.3 میلیارد و WeChat با 1.1 میلیارد کاربر در سال 2019 پیشی گرفته است. به دنبال Facebook و YouTube ، این سومین شبکه محبوب اجتماعی در جهان است. 


علاوه بر این در پنج سال اخیر برای اولین بار گوگل شرکت فیسبوک را به عنوان اولین توسعه دهنده سال انتخاب میکند.

 شرکت تحلیلگر Sensor Tower اخیراً در سه ماهه آخر سال 2019 ، شرکت فیسبوک حدود 800 میلیون از 850 میلیون بار دانلود از گوگل پلی را به خود اختصاص داده است.

 با وجود این ، وقتی دانلود های کلی در سال محاسبه می گردد ، گوگل هنوز هم از فیسبوک عقب تر است.

 در 12 ماه گذشته فیسبوک تقریبا 3 میلیارد بار دانلود شده است در حالی که گوگل تقریباً به رکورد 2.3 میلیارد بار دانلود رسیده است.

البته فیس بوک دارای چهار برنامه از پنج برنامه دانلود شده در سراسر جهان از جمله واتس اپ ، فیس بوک ، اینستاگرام و مسنجر فیسبوک است که جای تعجب ندارد به این آمار برسد.


 برنامه اشتراک گذاری ویدیویی TikTok دومین برنامه پر دانلود سال بوده است.

آخرین مطالب این وبلاگ